چهارشنبه 1 اسفند 1397

گزارش هاي ورزشي
جستجو
پايگاه هاي مرتبط
 • فدراسيون كشتي ایران
 • اتحادیه جهاني كشتي
 • انستیتو فدراسیون کشتی ایران
 • کمیته ملی المپیک
 • اوقات شرعي
      آموزش گام به گام کشتی (1) :
  آموزش گام به گام کشتی (1) :
  زیر بنای همه رشته های ورزشی
  آموزشی بازدید:۲۴۹۱ ۸:۱۱ ۱۳۹۱/۴/۱۱ نظرات:8 ادامه

  کشتی به عنوان یک فعالیت بدنی فواید زیادی را برای نوجوانان در بر دارد. این رشته‌ی ورزشی به هیچ گونه وسایل غیر طبیعی نیازی ندارد. در این رشته نه از توپ خبری است، نه از راکت و نه از حلقه بسکتبال.

  *****************************

  هر کشتی گیر نوجوانی در این رشته می‌تواند حریف هم وزن، هم سن و هم قد خود را به سمت عقب هُل دهد، به سمت جلو بکشد، عضلات او را به حالت کشش در آورد و یا حرکت را از او سلب کند. کشتی نیاز به حداقل امکانات ورزشی دارد و حضور هر کس به راحتی درآ ن امکان پذیر است.

  زمانی که انسان در سنین نوجوانی است، وزن بدن به علت عاری بودن از چربی سبک است، بدن از انعطاف زیادی برخوردار است، اما قدرت بدنی در سطحی نیست که نوجوان را سرمد دیگران کند. بنابراین، می توان فعالیت‌های رقابتی را به عنوان فعالیت‌های پایه تلقی کرد و کشتی گیران نوجوان را قبل از اینکه نحوه‌ی کشتی گرفتن را فرا بگیرند، بر اساس سن، وزن، قد و قامت و قابلیت‌های جسمانی گروه بندی کرد. قد و قامت بلند که به طور بدیهی در رشته ورزشی دیگری امتیاز محسوب می‌شود، در رشته کشتی به تنهایی سود و فایده ای ندارد.

  اساس تمامی فعالیت‌ها در کشتی با کسب توانایی در کنترل بدن حریف شروع می‌شود. ارتباط بین تعادل، حرکت و وضعیت بدن در کنترل بدن حریف از اهمیّت زیادی برخوردار است. کشتی مجموعه ای از حرکات است که با اصول صحیح بیومکانیکی برای اجرای فن منطبق شده است. چنانچه الگوی حرکتی شما از یک وضعیت ناتومیکی صحیح پیروی نکند، قدرت و توانایی اجرای فن در شما ضایع خواهد شد و نمی‌توانید به طور ایده ل کشتی بگیرید.

  کشتی بر روی تشک مجموعه ای از حرکات ایزوتونیک (پویا و متحرک) و ایزومتریک (ایستا و پایدار) است. قدرت و انعطاف پذیری محصول طبیعی این رشته‌ی ورزشی است.

  کنترل و تعادل بدن را که یک نوجوان در حین کشتی به طور عادی فرا می‌گیرد، او را در اجرای فعالیت‌های رشته های ورزشی دیگر یاری می‌کند. در همین ارتباط به چند نکته از امتیازهای رشته کشتی اشاره می‌کنیم:

  کشتی همانند ژیمناستیک به بهبود گاهی از فضا (درک موقعیت بدنی خود در فضا) کمک می‌کند

  کشتی بر روی تشک مجموعه ای از حرکات ایزوتونیک (پویا و متحرک) و ایزومتریک (ایستا و پایدار) است. قدرت و انعطاف پذیری محصول طبیعی این رشته‌ی ورزشی است.

  در این رشته، کشتی گیر با تعادل و وضعیت صحیح بدنی بدون نکه به بدن خود سیب برساند، حریف را هُل می‌دهد، به سمت جلو می‌کشد، او را از زمین بلند می‌کند، او را می‌پیچاند و یا حرکت را از او سلب می‌کند.

  جدال تن به تن در کشتی باعث رشد اعتماد به نفس و خوداتکایی کشتی گیران می‌شود.

  مسابقات کشتی ضعف‌های عاطفی، ذهنی، روانی و شخصیتی کشتی گیر را به راحتی نشان می‌دهد.در کشتی فرصتی فراهم می‌شود تا کشتی گیر یا تیم، جوانمردی، مردانگی و حمیّت خود را به نمایش بگذارد. آموزش و مهارت های کشتی که ورزش اول و پر افتخار کشورمان به شمار می رود را می توانید در هفته های آینده دنبال کنید.

  فرآوری: امین سیگاری


   
  نظرات داده شده
  امیررضا
  سلام من به کشتی علاقه مندم بچه ی اهوازم حدود 80 کیلو وزنمه 174 هم قدم. خیلی دوست دارم کشتی گیر بشم ولی نمیدونم باید چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید. دست شما درد نکنه.با سلام... شما می توانیید با مراجعه به یکی از خانه های کشتی اهواز در مناطق چهاراه آبادان مجموعه ورزشی قدس و کمپلو خیابان امیرکبیر به رشته مورد علاقه خود مشغول شوید. هیئت کشتی خوزستان
  ahmad
  سلام. من بیست سال دارم و می خواهم کشتی را تازه شروع کنم. چه کار باید بکنم. با سلام... جنابعالی میبایست با توجه به محل سکونت خود به یکی از باشگاههای که ورزش کشتی در آنجا فعال است مراجعه نمایید تا راهنمایی های بعدی در اختیار شما قرار بگیرد . موفق باشید (هیئت کشتی خوزستان)
  نظر به مطلب
  نام:  
  ایمیل:
  متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
  منوي اصلي
  Skip Navigation Links
  اخبار و اردوها
  مشاهیر کشتی خوزستان
  تاریخچه کشتی
  کمیته مربیان
  کمیته داوران
  کشتی بانوان
  افتخار آفرینی و کسب مدال
  بخشنامه و نتایج مسابقات
  اخبار هیأت های شهرستانهای استان

  رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی ساحلی بزرگسالان گزینشی بازیهای ساحلی جهان با حضور قهرمانان آُسیا و جهان از کشورمان (( یادواره شهدای سپاه پاسداران در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان))
   جمعه 3 اسفندماه / استان خوزستان
  شهرستان آبادان
  بوارده جنوبی/ زمین ساحلی نفت


  عملکرد مدالی هیأت کشتی خوزستان در سال 1397
  آ
  خرین به روز رسانی 18 آبان ماه

  مجموع

  برنز

  نقره

  طلا

  مسابقات

  --
  --
  --
  --
  المپیک
  --
  --
  --
  --
  داخل سالن آسیا
  --
  --
  --
  --

  بازیهای اسلامی

  9
  324
  قهرمانی جهان
  --
  --
  --
  --
  جام جهانی
  1
  1
  --
  --
  بازیهای آسیایی
  14
  4
  1
  9

  قهرمانی آسیا

  28
  6715

  انفرادی بین المللی

  1--
  --
  1تیمی بین المللی
  21
  12
  3
  6

  انتخابی تیم ملی

  62
  181925انفرادی کشور
  8
  116تیمی کشور
  2
  --11تیمی باشگاههای کشور
  24
  --1014انفرادی باشگاههای کشور
  --
  ------تیمی باشگاههای جهان
  --
  ------انفرادی باشگاههای جهان
  170
  45
  44
  81

  مجموع

  آمار بازديد كنندگان
  مشاهده کل:14130008 بار
  مشاهده امروز:202 بار
  بازدید کل:18284300 نفر
  بازدید امروز:256 نفر
  افراد آنلاین:31 نفر
  اين سايت متعلق به هيات كشتي استان خوزستان مي باشد.
  Programming with ::: Poshtibankar.com