گزارش و مصاحبه
شماره : 3814
۲۲:۵۳ ۱۳۹۵/۶/۲۳
کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان / گرجستان :

یوسیف حسینوند طلای جهان را با اقتدار و شایستگی و در حضور کلیه مدعیان دنیا بر سینه زد .
حسیوند در دیدا فینال در مبارزه ای خاطره انگیز حریف روسی خود را با نتیجه 10 بر 4 مغلوب نمود و بر بالاترین نقطه سکوی جهانی قرار گرفت .
پویا دادمرز هم که عنوان قهرمانی جهان در سال گذشته را با خود یدک می کشید ، در عین شایستگی به مقام پنجم رسید .

یوسف حسینوند مقتدرانه به مدال طلای وزن 63 کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان رسید .
به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی خوزستان و در پایان روز اول رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در شهر تفلیس کشور گرجستان ، شیر بچه دزفولی استان خوزستان و کشورمان که با آمادگی کامل گام بر این مسابقات نهاده بود پس از پنج پیروزی متوالی و در حالیکه کلیه مدعیان این وزن از سراسر دنیا حضور داشتند ، در کشتی نهایی و در دیداری سرنوشت ساز با شکست حریف قدر روسی خود از سکوی قهرمانی این وزن بالا رفت و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سالن مسابقات طنین انداز نمود و پرچم سه رنگ کشورمان را در سالن برگزاری  مسابقات جهانی به اهتزاز درآورد .
بر همین اساس پویا دادمرز نوجوان شایسته ایذه ای استان خوزستان و تیم ملی در حالیکه با توجه به قهرمانی سال گذشته در رقابتهای قهرمانی جهان بعنوان یکی از مدعیان کسب مدال طلا محسوب می شد ، در دیدارهایی نزدیک رقابت را به حریفان خود واگذار می نمود و سرانجام با تمام شایستگی های خود عنوان پنجم وزن 50 کیلوگرم را به خود اختصاص داد
گفتنی است محمد نیکونهاد حسینی مربی اهوازی و خوزستانی تیم ملی در کسب افتخار این قهرمانان ارزنده نقش ارزنده ای را ایفا نمود .
بنابراین گزارش و در وزن 63 كيلوگرم يوسف حسينوند در دور اول دانيل جائو دي از پرتقال را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل ایگنازیو سانفلیپو از ایتالیا با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید. حسیوند در دور سوم و درمرحله یک چهارم نهایی مقابل هاریچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال ریوما آنراکویو از ژاپن را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حسینوند در دیدار فینال سرگئی استفانوف از روسیه را با نتيجه 10 بر 4 شكست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 50 كيلوگرم  پويا دادمرز در دور نخست مقابل الكساندر پچورنكا از بلاروس با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز مقابل گئورگی شوتادزه از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، دادمرز به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه  لوپو کنستانتین از رومانی را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد و به ديدار رده بندي راه يافت اما در اين ديدار مقابل زائور نوریف از آذربایجان با نتيجه 6 بر 4 شكست خورد و پنجم شد.

©2010 khwb.ir . all rights reserved