افتخار آفرینی و کسب مدال
شماره : 4626
۱۱:۵۹ ۱۳۹۷/۴/۱۷
رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان / کرواسی :

حسین قاسمی و محمد ناقوسی با شایستگی دو مدال ارزنده برنز جهان را برای کشورمان و استان خوزستان به ارمغان آوردند .

حسین قاسمی و محمد ناقوسی با شایستگی و کسب هشت پیروزی و دو شکست به مدال با ارزش برنز جهان رسیدند .

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی استان خوزستان ، روز گذشته و در پایان رقابت های پنج وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در زاگرب کرواسی ، دو ملی پوش شایسته خوزستانی با صلابت و درخشش کم نظیر موفق به کسب دو مدال برنز در اوزان 65 و 80 کیلوگرم شدند .

بر این اساس ابتدا حسین قاسمی دلاوری از خطه قهرمان پرور لالی و مسجدسلیمان با کسب چهار پیروزی مقابل کشتی گیران کشورهای عربستان ، اوکراین ، ژاین و گرجستان و یک شکست مقابل نماینده روسیه به مدال پر ارزش برنز جهان رسید .

بنابراین گزارش محمد ناقوسی نوجوانان ارزنده شهر پهلوان پرور شوش  و قهرمان نوجوانان آسیا که در حال حاضر ساکن شهرستان دزفول می باشد ، توانست با نمایش کشتی های درخشان و بسیار زیبا و پیروزی در برابر نمایندگان کشورهای روسیه ، هلند ، ترکیه و ازبکستان و یک باخت دور از انتظار مقابل کشتی گیر گرجستان ، مدال بسیار با ارزش برنز را برای کشورمان و استان خوزستان کسب نماید .

در زیر مبارزات انفرادی حسین قاسمی و محمد ناقوسی آمده است :


در وزن 65 کیلوگرم حسین قاسمی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر حسن الحراتی از عربستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل میکیتا پولیتایف از اوکراین با نتیجه 4 بر صفر به پیرورزی رسید اما در دور سوم با نتیجه 8 بر 3 مغلوب مسلم ایمادایف از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. قاسمی در گروه بازنده ها مقابل کیوتارو سوگابه از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نیز با نتیجه 7 بر صفر خویچا آنانیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 80 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 امیرخان تسوچویف از روسیه را شکست داد وی در دور سوم مقابل تیرونه استرکنبورگ از هلند با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید. ناقوسی در دور چهارم اوکتای دمیر از ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نمیه نهایی شد. ناقوسی در این مرحله در مصاف با گئورگی تسوپوراشویلی از گرجستان با نتیجه 7 بر یک شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 6  بر یک بکزاد احمداف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

©2010 khwb.ir . all rights reserved