افتخار آفرینی و کسب مدال
شماره : 5095
۲۰:۸ ۱۳۹۸/۵/۱۹
پایان رقابت های جایز بزرگ بین المللی کشتی فرنگی / گرجستان :

رامین طاهری و حامد تاب هم مقتدرانه قهرمان شدند .
پنج ملی پوش خوزستانی با کسب 4 نشان طلا و یک برنز کارنامه درخشانی در مسابقات داشتند .
پیش از این پویا ناصرپور و امین کاویانی نژاد مدال طلا و سامان عبدولی نیز مدال برنز کسب نموده بود .

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی خوزستان روز گذشته و در پایان رقابت های کشتی فرنگی بین المللی جایزه بزرگ گرجستان که در رده سنی بزرگسالان برگزار شد ، حامد تاب در 67 و رامین طاهری در87 کیلوگرم با برتری در دیدار فینال اوزان خود با شایستگی به مقام قهرمانی رسیدند .

بر این اساس و در روز پایانی حامد تاب در فینال وزن 67 کیلوگرم مقابل نماینده قرقیزستان به برتری دست یافت و رامین طاهری هم کشتی گیر کشور میزبان را شکست داد تا 5 ملی پوش خوزستانی حاض در این پیکارها صاحب 4 گردن آویز طلا و یک برنز بشوند .

بنابراین گزارش در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصرپور در یک مسابقه حساس مقابل رضا خدری با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد، سپس نماینده گرجستان را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 2 از سد حریف هندی گذشت و راهی دیدار فینال شد. ناصرپور در دیدار فینال نوریار هاکویان از ارمنستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.


در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب و محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست به مصاف هم رفتند که حامد تاب با نتیجه 2 بر یک مقابل رضایی به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. تاب در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 5 بر صفر حریف آذربایجانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.


در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در کشتی اول با نتجیه 8 بر صفر حریف سوئدی را مغلوب کرد و در دور بعد هم حریفش به دلیل مصدومیت حاضر نشد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه 9 بر صفر کشتی گیر ارمنستانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. کاویانی نژا در دیدار پایانی مقابل اسلام باد دادوف از آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.


در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 4 کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر دیگر کشتی گیر گرجستانی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار پایانی مقابل شالوا خاچیدزه از گرجستان با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.


در وزن 63 کیلوگرم سامان عبدولی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در کشتی نخست نماینده گرجستان را با نتیجه 8 بر یک مغلوب کرد و در دیدار بعد نیز با نتیجه 11 بر صفر از سد حریف قرقیزستانی گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل حریف آذربایجانی با نتیجه 11 بر 8 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. عبدولی در این دیدار وول شارشانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

©2010 khwb.ir . all rights reserved