افتخار آفرینی و کسب مدال
شماره : 5293
۲۲:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا / هند :

پویا ناصرپور و امین میرزازاده مقتدرانه ، با صلابت و برتری کامل قهرمان آسیا شدند .

به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی خوزستنان ، ساعتی پیش و در پایان روز اول رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در شهر دهلی نو کشور هند ، پویا ناصر پور و امین میرزازاده دو ملی پوش خوزستانی در 5 وزن اول با اقتدار ، شایستگی ، صلابت و برتری کامل عنوان ارزشمند قهرمانی آسیا را برای کشورمان و استان خوزستان از این آوردگاه مهم به ارمغان آوردند .

بنابراین گزارش پویا ناصر پور و امین میرزازاده در اوزان ابتدایی و انتهایی مسابقات برای رسیدن به مدال طلای آسیا ، بدین شرح مبارزات خود را برگزار نمودند .

در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصرپور جوان شایسته ی استان خوزستان و تیم ملی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه 8 بر 7 آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. ناصر پور در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر صفر از سد جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.


در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده دلاور قدرتمند خوزستانی تیم ملی در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه 3 بر 3 مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار فینال با نتیجه 9 بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

©2010 khwb.ir . all rights reserved